NOSIČE KOL

Jak zjistím jestli nosič na kola unese moje elektrokolo?

V detailu každého nosiče na kola je uvedena i nosnost, takže si lehce spočítáte, jestli nosič na kola unese vaše kola, které chcete převážet.


Dobrý den, Velmi mě zaujal nosič Menabo Logic 3, ale tabulky uvádí, že na mé auto( Ford Grand C max) nebude pasovat, tak si říkám, kde tam je problem? Ostatní Menaba, vyuzivajici na uchyt "hadrove" pásky se mi nezdaji moc hodnověrně. M . . .

Dobrý den, výrobce uvádí v tabulce kompatibility tyto dva nosiče : https://www.autoprofi.cz/nosice-kol-na-pate-dvere/32613-nosic-pro-3-kola-na-pate-dvere-steel-bike-3-menabo-8003168192046.html

nebo : https://www.autoprofi.cz/nosice-kol-na-pate-dvere/32620-nosic-na-3-kola-na-pate-dvere-stand-up-3-menabo-8003168010258.html

https://www.autoprofi.cz/img/cms/PREHLED_VOZIDEL_PRO_POUZITI_NOSICU_KOL_MENABO_NA_PATE_DVERE-5.pdf


Na jaký průměr trubky rámu nosiče kol lze držák 3. kola s objímkou FE namontovat ? Chtěl bych jej připevnit na můj stávající nosič na tažné zařízení s průměrem rámové trubky 30mm. Děkuji

Dobrý den, nosiče Peruzzo mají průměr také 30mm, takže by to neměl být problém.


Dobrý den, Mám zájem o nosič pro 2 kola Menabo Steel Bike (Kód 4-000039100000). Na webových stránkách je uvedeno, že máte tento nosič skladem. Pokud si to objednám dnes, kdy bude v Praze? Předem děkuji za odpoved a info! S pozdravem, I . . .

Dobrý den, jestliže je zboží dostupné, tak je dodání zboží většinou max. do dvou prac. dnů od objednávky.


Nosič kola s připevněním na kouli tažného zařízení je opravdu tak bezpečný a udržíto?

Ano udrží. Tento způsob připevnění nosiče kola na tažné zařízení je dnes nejpopulárnější, protože nabízí jednoduchou manipulaci s nosičem i pro kolem. Navíc lze držák na kouli uzamknout proti odcizení. Připevnění nosiče kol na tažné zařízení není žádnou neotestovanou novinkou, takže nemusíte mít strach.


Dobrý den , chtěla bych se zeptat zda je vhodný NOSIČ NA 3 KOLA NA PÁTÉ DVEŘE STAND UP 3, MENABO na automobil volkswagen tiguan. Děkuji Zaplatilová

Dobrý den paní Zaplatilová. Podle tabulky kompatibility lze tento nosič na Váš vůz VW Tiguan (na všechny modely Tiguanu) použít.


Dobrý den. Mohu připevnit nosič kol menabo steel bike 3 na dveře dodávky? Děkuji

Dobrý den, výrobce doporučuje pouze pro osobní vozy, ale v kompatibilitě mají VW Transportér.


Dobrý den mohl bych se zeptat jaký nosič alespoň na 3kola bych mohl použit na Toyotu Yaris na patě dveře

Dobrý den, ideální je se podívat do tabulky MENABO kompatibility, kde se můžete podívat a vybrat. Ale zrovna tento model STEEL BIKE 3 MENABO je použitelný pro všechny modely TOYOTA YARIS.


Dobrý den, Dá se nosič Peruzzo Padova použít i na Octavia combi 2011? Nějak se v té tabulce nevyznám. Děkuji DS

Dobrý den, s tímto vozem by měl být nosič kompatibilní.


U nosiče Menabo Steel Bike 3 uvádíte nosnost 30kg, zatímco ostatní prodejci uvádí 45kg. Co z toho je pravda? Děkuji.

Dobrý den, prošel jsem si i konkurenci a všichni u modelu Menabo Steel Bike 3 uvádí 30kg nosnost jako my. U modelu Menabo Logic 3 je nosnost 45kg. Nemohlo by se stát, že byste se překoukl? Pokud tomu tak není, pošlete mi prosím odkaz na Menabo Steel Bike 3 s jinou unáděnou nosností. Děkuji.


Je možné koupit nosič na kola třeba na 3, který by šlo rozšířit v případě potřeby o další nosiče?

Ano některé modely nosičů lze rozšířit o další pozice pro umístění dalších kol.


Dobrý den, mohu nosič kol PERUZZO PADOVA 3 použít na Opel Meriva 2010B? Předem děkuji za pomoc a řadu, Vladimír Tábor.

Dobrý den, bohužel tento model vozu nemá výrobce otestován a my zatím též nemáme žádnou zpětnou vazbu od našich zákazníků. Starší verze však byla kompatibilní.


Dobrý den, mám zájem o NOSIČ PRO 2 KOLA NA PÁTÉ DVEŘE STEEL BIKE, MENABO, ale nejsem si jistá zda je kompatibilní s mým autem Ford fiesta r. v. 2011. Děkuji za odpověď Salajkova

Dobrý den, bohužel žádný nosič Menabo na páté dveře není vhodný pro vůz Ford Fiesta 2008-2013.


Když nemám tažné zařízení ani střešní hagusy, mohu i tak používat nějaký nosič na kola?

Ano můžete použít nosič na kola na zadní dveře, který připevníte na 5. dvěře automobilu pomocí konstrukce nosiče a připevňovacích pásek.


Dobrý den, koupil jsem si u vaší společnosti nosič na kola Peruzzo padova. Prosím o radu jak správně uchytit na Škoda Octavia 3. Vše jsem udělal podle návodu, ale zdá se mi to takové nestabilní. Stačila by i fotografie. Děkuji za po . . .

Dobrý den, podívejte se na odkaz k produktu. Doplnili jsme jej o instruktážní video.

https://www.autoprofi.cz/nosice-kol-na-pate-dvere/443-peruzzo-nosic-padova-na-zadni-dvere-pro-3-kola-fe-stribrny.html


Podle čeho vybírat nosiče kol na auto?

Za prvé záleží na tom, kolik kol chcet​e vozit. V popisu každého nosiče je uveden maximální počet kol, které lze nosičem převážet a také jeho celková nosnost. Když koupíte nosič pro tři kola, čtvrté se tam prostě nevejde. 

Potom záleží kam chcete nosič umístit a také technické možnosti vašeho vozidla. Nosič se umisťuje na střechu, na zadní dveře nebo na tažné zařízení. Tyto 3 typy se od sebe odlišují svou konstrukcí, a tak není možné místo požadované montáže zaměňovat.

A za poslední je důležitá kompatibilita nosiče s autem. Před tím než nosič na kola pořídíte, zkontrolujte si, že je kompatibilní s vaším autem. Jestliže nemáte například tažné zařízení na autě, je nesmysl pořizovat nosič kol na tažné zařízení. U nosiče kol na páté dveře je to složitější, protože konstrukce nosiče většinou nabízí i více možností nastavení.


Dobrý den, je možné použít Nosič pro 2 kola na páté dveře STEEL BIKE, MENABO pro dvě koloběžky Mibo Malaga? (Na Hyunday i20. Vím, že od výrobce je to určeno na kola, ale koloběžka je prakticky to samé, jen nemá sedadlo.

Dobrý den, nosiče kol na páté dveře mají většinou úplně rovná ramena a neměl by proto být problém na ně koloběžky připevnit.


Dobrý den, můžete mi prosím poslat tabulku kompatibility nosičů Menabo? Děkuju.

Dobrý den, tabulku kompatibility jednotlivých vozů naleznete zde : https://www.autoprofi.cz/img/cms/autoprofi-PREHLED_VOZIDEL_PRO_POUZITI_NOSICU_KOL_MENABO_NA_PATE_DVERE-5.pdf


Dobrý den. zajímá mně, zda se Menabu Himalaya hodí na Toyotu Avensis z roku 2008. Děkuji za Jiří Liška

Dobrý den,

bohužel výrobce vůbec tento model v tabulce kompatibility nezmiňuje. Je zde pouze starší řada a tam není problém.


Kompatibilita nosičů kol PERUZZO na páté dveře automobilů dle výběru značky, modelu a ročníku vašeho vozidla?

Klikněte prosím na tento odkaz: vyberte svůj automobil a zjistíte, které modely nosičů kol Peruzzo na páté dveře půjdou na vaše auto


Mohu použít nosič PADOVA pro 3 kola na Fabii kombi když chci převážet 2 elektrokola (cekem 45 kg)? Z tabulky kompatibility jsem vyrozuměl, že mohu vozit 2 kola a možná budu potřebovat nějaký řemínek s adaptérem na straně.

Dobrý den, je to o hmotnosti vašich kol, aby nedošlo k přetížení nosiče. Určitě však sundejte baterku. Pro snadnější manipulaci se doporučuje dokoupit držáky kol viz. související zboží.


Nevíte prosím zda mohu legálně použít originální zadní značku nebo zda musím zažádat o 3. SPZ na úřadě?

Podle dostupných informací lze použít z vozidla zadní značku SPZ, kterou umístíte na příslušné místo nosiče kol.

Druhou variantou je možnost zažádání o třetí SPZ, kterou vám úřad vydá po žádosti do 30 dnů za poplatek 600,- Kč (výroba SPZ) + 50,- Kč za zápis do registru vozidel.

Určitě ale nepoužívejte žádné SPZ vyrobené doma na koleni. Toto je zákonem zakázáno už od roku 2015 a Policie v tomto nepřimhouří oko.


Dobrý den, u nosiče kol Cruz Pivot 2 je napsáno : 13pin zástrčka (+ adaptér na 7pin), ne pro elektrokola Je tedy adaptér na 7pin součástí nebo ho musím doobjednat ? Děkuji.

Dobrý den, adaptér na 7pin je součástí balení.


Vážení,vlastním Škodu Fabie Trumf z roku 2017 a chtěl bych se zeptat zda bych mohl na toto auto použít nosič na páté dveře značky Menabo Logic nebo Steel Bike.Můžete mně také napsat jaký je rozdíl mezi těmito nosiči?Mně připad . . .

Dobrý den, Menabo Logic i Steel Bike by měly oba být kompatibilní s vozem Škoda Octavia III. Nosiče jsou opravdu velmi podobné. Rozdíl je vlastně v systému uchycení.


Dobrý den, rád bych u vás objednal STŘEŠNÍ KOŠ FORD TRANSIT L1H1 00-13, CRUZ EVO RACK, ale potřeboval bych znát rozměr koše. V popisu uvádíte pouze rozměr od do. https://www.autoprofi.cz/nosice-pro-dodavky/57564-stresni-kos-ford-transi . . .

Dobrý den, rozměry koše jsou 3000x1750 (DxVxŠ mm) a hmotnost 180kg.


Dobrý den jde nosic kol Padova na sedan Seat Toledo rv99.?? V osazovací tabulce není testováno.chapu ze veterany jiz netestuji:o) ale na videu jde namontovatovat i na jiny sedan. Je tedy universální? Diky za odpověď Basto

Dobrý den, nosič je univerzální, ale jsou vozy, na které i tak nelze namontovat. Jsou to však spíše spec. automobily. V tabulce importér uvádí pouze vyzkoušené nebo ověřené vozy. Ideální je zkusit porovnat s podobným typem.


Dobrý den, ŽEBŘÍK PRO UCHYCENÍ NA ZADNÍCH DVEŘÍCH 180 CM Značka CRUZ Kód 24-941064 Je součástí dodávky žebříku i uchycení na dveře? Děkuji VO

Dobrý den, ano součástí dodávky jsou i držáky pro uchycení na zadní dveře.


Chtěl bych se zeptat jestli se nosič kol Menabo Mistral dá přidělat na Citroen C4 Picasso UD1 rv:2012 děkuji za odpověď Vacenovský

Dobrý den, bohužel žádný z nabízených nosičů na páté dveře od společnosti Menabo není vhodný pro tento model vozu.