Držáky na kola na auto

Držáky na kola na auto

Nabízíme široký sortiment kvalitních nosičů kol a držáků kol na všechny značky a modely automobilů. Nosič kol na tažné zařízení, nosiče kol na páté dveře, nosiče kol na střechu, přepravní boxy. Všechny nabízené nosiče mají homologaci a certifikáty zajišťují jejich kvalitu a bezproblémové používání.

Držák na kolo na auto je technické zařízení pro přepravu jízdních kol automobilem a rozděluje se na několik typů podle upevnění a umístění nosiče kol na automobilu.

Základní typy nosičů jízdních kol:

Nosič kol na tažné zařízení automobilu. Tento typ držáku na kolo je v současné době velice populární, protože jeho konstrukce nabízí jednoduchou manipulaci s nosičem i jízdními koly. Držák na kola na tažné zařízení se vyrábí v provedení na 2, 3 a 4 kola s tím, že u některých modelů nosičů kol lze doplňkem rozšířit nosič o další kola. V rámci nosností je většina nosičů kol na tažné zařízení s nosností 60kg. Nosiče pro elektrokola mají většinou možnost převozu 2 nebo 3 kol, protože hmotnost elektrokol je kolem 22kg.

Nosič na kolo na střechu je mnohem starší typ nosičů, kdy jsou jednotlivá kola upevněna ve speciální liště umístěné na střeše automobilu. Střešní nosič na kolo je ve velkém nahrazován držáky kol na tažné zařízení, které oproti nosičům na střeše mnohem dostupnější a manipulace s nimi je jednodušší.

Nosič kol na zadní dveře automobilu byl vyvinut pro přepravu kol na automobilech, které nemají tažné zařízení a tak je konstrukce nosiče uzpůsobena připevnění nosiče přímo na zadní dveře a pomocí speciálních pásek je nosič upevněn ke dveřím. Tyto nosiče na zadní dveře mají nejmenší nosnost. Při výběru nosiče na zadní dveře je nutné vybírat podle tabulky kompatibilnosti značek a modelů vozidel. Ne na každý automobil lze nosič na zadní dveře použít.

Více informací o nosičích na jízdní kola


Nejprodávanější produkty v kategorii

Zobrazit další Skrýt další